درباره ما

چرم چهل ستون

چرم چهل ستون در زمینه ی تولید محصولات از چرم طبیعی در حوزه ی پوشاک ، کیف ، کفش و انواع هدایای نفیس و ارزشمند از سال 1370 شروع به فعالیت نمود ، در سال 1382 نام «چرم چهل ستون» را با هدف تولید محصولاتی با کیفیت ، مطابق با استانداردهای جهانی به عنوان نام تجاری خود برگزید و هم اکنون با پشتوانه 25 سال تجربه مفید در شناخت الگوهای  رفتاری جامعه  ایرانی با بهره گیری از مواد استاندارد و استفاده از چرم مرغوب و حلال در عرصه ی تولید، به ارائه  خدمات پس از فروش در دفتر مرکزی و سعب فروشگاهی خودمطابق با ذائقه  مشتریان  می پردازد.

استفاده از چرم هایی با فرآوری گیاهی که دوست سلامتی و محیط زیست می باشد، بکارگیری طراحان مطرح بین المللی ، همکاران دانش آموخته و اهل فن ازیک سو و همینطور مشتریانی باسلیقه و خوش ذوق ، روزهای بهاری را برای صنعت چرم کشور نوید می دهد.

محصولات چرم چهل ستون سابقه ی صادرات به امارات ، کویت ، ژاپن ، آذربایجان، قزاقستان و کشورهای اروپایی از جمله آلمان ، روسیه ، دانمارک ، سوئد ، جمهوری چک را در رزومه کاری خود دارد. ازسوی دیگرحضور در نمایشگاههای معتبر بین المللی از جمله نمایشگاه بولونیا ایتالیا ، آیسف و آی مد ترکیه  از مزیتهای شایسته نوین چرم تلقی میگردد.
همچنین درعرصه فعالیت داخل کشور افتتاح فروشگاه در مراکز استانها و نیز رسیدن به جایگاه یک برند ملی و صادرات محصولات چرمی به اقصی نقاط دنیا از جمله چشم اندازهای چرم چهل ستون می باشد .

sig
چرم چهل ستون

فروشگاه آنلاین چرم چهل ستون در راستای حمایت از مشتریان و با هدف آسان سازی و در دسترس بودن کالاها برای هموطنان ایرانی کار خود را آغاز کرد. هدف نهایی این مجموعه رضایت مشتریان است.

ماموریت ما ایجاد یک برند جهانی با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه صنعت چرم می باشد.

بخش مشترکین چرم چهل ستون پل ارتباطی بین مشتریان و خانواده چرم چهل ستون می باشد.
خط مشی

اهداف چرم چهل ستون

فروشگاه های زنجیره ای چرم چهل ستون به عنوان پیشرو در صنعت چرم و یکی از اولین مجموعه زنجیره ای فروش محصولات چرمی در ایران، در راستای پیاده سازی استانداردهای بین المللی مدیریت کیفیت ایزو 9001 (ویرایش سال ۲۰۰۸ میلادی) با استعانت از خداوند متعال رئوس خط مشی کیفیت خود را به شرح ذیل اعلام می نماید:
1- اعتقاد به اصل مشتری مداری و اینکه مشتری ولی نعمت ماست از طریق ارائه محصولات متنوع با کیفیت بالا و قیمت قابل قبول و برخورداری از شبکه خدماتی پس از فروش گسترده و آموزش دیده متناسب با حجم فعالیت های شرکت.
2-اعتقاد به نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین سرمایه سازمان و تلاش در جهت حفظ کرامت این سرمایه از طریق بکارگیری اصول راهبردی توسعه منابع انسانی و پایبندی به نظم و انضباط به عنوان شاخص ترین ویژگی شرکت .
3- تحکیم جایگاه سازمان به عنوان یک شرکت معتبر و تلاش مستمر در جهت دستیابی به بازارهای جهانی.
4- انجام فعالیت های تحقیق و توسعه با هدف نوآوری و ارائه محصولات جدید ، خدمات بدون نقص و کاهش هزینه های عملیات.
5- عزم راسخ در بهبود مداوم از طریق استقرار نظام مدیریت کیفیت جامع با الگو گیری از مدلهای تعالی سازمان.
6- طراحی و تولید محصولاتی با رعایت استانداردهای بین المللی که نشان دهنده فرهنگ غنی ایرانی اسلامی باشد .
7- درک و اشاعه اهداف و خط مشی کیفیت در تمامی سطوح و توسعه تمام کارکنان سازمان و پایبندی به اجرای آن.
8- توجه متوازن به نیازها و انتظارات کلیه ذینفعان شرکت.
مدیریت شرکت با ایجاد بستری مناسب و محیط فعالیت پویا در جهت حفظ روحیه برتری سازمان توسط همکاران، خود را متعهد به کلیه اهداف و اصول فوق دانسته و همواره فعالیت ها و استراتژی های نیل به اهداف فوق توسط همکاران را، مورد کنترل و بازنگری قرار میدهد.